Kolkata, West Bengal
GST No. 19ADOPT4559L1ZI
Approx. Rs 20,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Surface Treatment | Powder Coated |
| Type | Duct Mounted Fan |
| Material | Mild Steel |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220 V |
| Phase | Single |
| Current Type | AC |
So as to furnish the ever-growing desires of our patrons, we are engrossed in delivering a comprehensive variety of FD Fan.
Our FD Fan are high quality boiler spares that are widely used in various industry applications. These are available varied dimensions and specifications to suit the demands of customers. Based on advanced technology, our range can be availed at market leading price.
Approx. Rs 40,000 / UnitGet Latest Price
Product Details:| Brand | Trans Power |
| Surface Treatment | Powder Coated |
| Type | Duct Mounted Fan |
| Material | Mild Steel |
| Frequency | 60 Hz |
| Voltage | 220 V |
| Phase | Single |
| Power Source | Electric |
| Current Type | AC |
Explore More Products
© Transpower. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited