Kolkata, West Bengal
GST No. 19ADOPT4559L1ZI
Approx. Rs 7,50,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Voltage | 220 V and also available in 440 V |
| Phase | Single and also available in Three |
| Power Source | Electric |
| Brand | Trans Power |
| Frequency | 50 Hz |
| Current Type | AC |
| Body Material | Mild Steel and also available in Stainless Steel |
| Automation | Automatic and also available in Semi Automatic |
To furnish the varying desires of our customers, we are immersed in offering a world class consignment of Industrial Fluidized Bed Dryer.
Approx. Rs 6,00,000 / UnitGet Latest Price
Product Details:| Brand | Trans Power |
| Power Source | Electric |
| Type of Boiler | Fluidized Bed |
| Material | Mild Steel and also available in Stainless Steel |
| Voltage | 220 V and also available in 440 V |
| Phase | Single and also available in Three |
| Frequency | 50 Hz |
| Current Type | AC |
Having a positive quality management system, we are involved in presenting a comprehensive compilation of Fluidized Bed Boiler.
Explore More Products
© Transpower. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited